abrudinfo, stiri abrud, informatii abrud

Acasă » Politică » Lista candidaților înscriși în cursa electorală pentru Primăria și Consiliul Local Abrud, la alegerile din 5 iunie 2016

Lista candidaților înscriși în cursa electorală pentru Primăria și Consiliul Local Abrud, la alegerile din 5 iunie 2016

Publicat în 29.04.2016 la ora 20:21

Primaria-Abrud-2016Biroul Electoral de Circumscripție Orășenească nr. 5 situat în Primăria orașului Abrud a anunțat că în cursa pentru funcția de primar al localității s-au înscris 6 candidați susținuți fiecare de câte un partid politic din România. Cei care candidează pentru fotoliul de primar al localității sunt următorii (în ordinea depunerii candidaturilor): 

  1. Narița Virgil-Nicolae – Partidul Social Românesc, economist, 54 ani;
  1. Rațiu Tiberiu Ioan – Partidul Național Liberal, inginer, 54 ani;
  1. Oneț CameliaPartidul Alianța Liberalilor și Democraților, profesor;
  1. Ștefan Marin – Partidul Mișcarea Populară, inginer, 51 ani;
  1. Burde Claudiu-Valentin – Uniunea Națională pentru Progresul României, economist, 43 ani;
  1. Simina Nicolae – Partidul Social Democrat, inginer, 47 ani.

Totodată, pentru Consiliul Local Abrud și-au depus candidatura reprezentanți a șase partide politice, cărora li se adaugă două persoane independente, ordinea în care și-au depus dosarele fiind următoarea:

Scrob Emilia – candidat independent, pensionar;

Partidul Social Românesc – PSRO:

  1. Narița Virgil-Nicolae
  2. Narița Adrian-Petru
  3. Gherman Elena
  4. Boglea Silviu Liviu
  5. Trif Dumitru
  6. Hebedean Nicolae
  7. Sicoe Tudor-Gheorghe
  8. Zgaiba Dan
  9. Șchiop Viorica
  10. Sicoe Iosif
  11. Mărgăian Ovidiu Virgil
  12. Deoanca Dan-Ioan
  13. Opruț Diana-Elena
  14. Cioara Florin
  15. Sârb Cristian-Gicu
  16. Scrob Nicolae
  17. Șenilă Dorel Ilie
  18. Danciu Ioan-Mircea
  19. Leba Mariana

Partidul Național Liberal – PNL:

  1. Rațiu Tiberiu-Ioan
  2. Pașca Dorel Gheorghe
  3. David Mircea
  4. Ștefani Sebastian-Claudiu
  5. Leah Dorin
  6. Băbuț Sorin Lucian
  7. Simina Sergiu-Dan
  8. Șandor Marin
  9. Stegaru Nicodim-Cristian
  10. Leah Constantin-Florin
  11. Săvuț Daiana
  12. Sturza Mihai-Avram
  13. Șerban Adriana-Lidia
  14. Mera Tiberiu-Constantin
  15. Furdui Eugen-Ioan
  16. Cioara-Damingher Nicolae
  17. Jurca Lucian-Nicolae
  18. Iagăr Tiberiu-Todor
  19. Moldovan Radu-Teodor

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților – ALDE:

  1. Oneț Camelia
  2. Nemeș-Dan Ioan
  3. Corpade Gheorghe
  4. Comănescu Mihai
  5. Iancu Gheorghe
  6. Uțiu Mirela
  7. Gherghel Liviu-Eugen
  8. Narița Petru
  9. Napău Gheorghe
  10. Radu Ioan-Alexă
  11. Prața Ionel
  12. Toma Ciprian
  13. Bota Ilie-Florin
  14. Crișan Ion
  15. Nemeș-Dan Ioan
  16. Anca Cornel-Nicolae
  17. Filip Dumitru
  18. Circo Octavian-Corin
  19. Sicoe Geanel-Marin

Partidul Mișcarea Populară – PMP:

  1. Ștefan Marin
  2. Ciorga Ștefan
  3. Bîrlea Victor
  4. Scrob Ioan
  5. Mateiu Alexandrina-Augusta
  6. Borlea Angela
  7. Anca Cornelia
  8. Resiga Aurelia
  9. Ghircău Monica-Stana
  10. Miclea Nicolae
  11. Ciocan Ioan
  12. Crișan Viorel
  13. Mateiu Ioan
  14. Ivan Gabriela-Dănuța
  15. Plic Dănuț-Constantin
  16. Bîrlea Adriana
  17. Sârb Maria
  18. Maticsek Doina-Aurica
  19. Ștefan Andreea-Iulia

Uniunea Națională pentru Progresul României – UNPR:

  1. Sicoe Daniel
  2. Burde Claudiu-Valentin
  3. Sicoe Constantin
  4. Lazea Ioan Mihai
  5. Cioara Claudiu-Traian
  6. Sicoe Corina-Maria
  7. Morar Liviu
  8. Moldovan Constantin
  9. Purcel Iulia
  10. Gălățeanu Carmen-Corina
  11. Simina Emilia
  12. Cioflica Gheorghe-Cosmin
  13. Boglea Ionuț-Marius
  14. Kovacs Tudor
  15. Tuhuț Nicolae-Gabriel
  16. Sicoe Gheorghe
  17. Anca Doru-Vasile
  18. Șerban Constantin-Cristian
  19. Țibuleac Ionuț-Florin

Partidul Social Democrat – PSD:

  1. Matei Ioan
  2. Simina Nicolae
  3. Avram-Jurca Narcis-Romeo
  4. David Marius-Gheorghe
  5. Simina Anca
  6. Crișan Emil
  7. Cioflica Nicolae
  8. Leach Bogdan-Ioan
  9. Dragea Constantin
  10. Mera Andra-Carmina
  11. Tanțoș Mariana
  12. Toma Garofița-Ramona
  13. Lazăr Daniel-Mihai
  14. Panța-Leahu Nicoleta-Daniela
  15. Popoviciu Bogdan-Cristian
  16. Costea Marieta Olimpia
  17. Leach Radu-Corin
  18. Anca Marinela-Elena
  19. Brădean Simion-Dorel

Kopenetz Lorand-Márton – candidat independent, farmacist, 39 ani.

Acest articol a fost citit de 712 ori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.